منتورها و اساتید
ویژگی های مهم هم بنیان گذار

ویژگی‌های اساسی هم‌بنیان‌گذار مناسب

ویژگی های مهم هم بنیان گذار

g

ایده‌های خوب پس از خلق‌شدن به اجرای خوب و قوی نیاز دارند؛ اما اجرای ایده از صفر سخت است و فشار زیادی به شخص وارد می‌آورد؛ برای همین بیش‌ترِ استارتاپ‌ها با حداقل دو بنیان‌‌گذار یا هم‌بنیان‌گذار شروع می‌کنند. برای ایده‌پرداز و کارآفرین انتخاب فردی قابل‌اعتماد که از توانایی لازم هم برای پیش‌بردنِ اهداف برخوردار باشد چالش است. در این مقاله ویژگی‌های هم‌بنیان‌گذار مناسب را بررسی می‌کنیم و معیاری برای بررسی گزینه‌های موجود ارائه می‌دهیم.

هم‌بنیان‌گذار کیست و تفاوتش با بنیان‌گذار چیست؟

زمانی که صاحب ایده تصمیم بگیرد مراحل اجرایی ایدۀ خود را به ‌تنهایی پیش ببرد، بنیان‌گذار نامیده می‌شود؛ اما گاهی حجم کاری یا پیچیدگی آن به اندازه‌ای است که برای اجرای ایده، نیروی کمکی نیاز خواهد شد. برای مثال، کارآفرینی را فرض کنید که سراغ اجرای ایدۀ فروشگاه اینترنتی رفته است، اما هیچ تخصصی در زمینۀ طراحی وب یا اپلیکیشن ندارد. او می‌تواند سراغ یادگیری مهارت و دانش جدید برود؛ اما ایده‌اش قدیمی است و احتمالاً توسط دیگران اجرا خواهد شد. پس بهترین کار ممکن، انتخاب هم‌بنیان‌گذار مناسب و ماهر در زمینۀ برنامه‌نویسی و UI/UX است.

برای انتخاب هم‌بنیان‌گذار مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انتخاب هم‌بنیان‌گذار مناسب چالشی است که به‌سلامت عبورکردن از آن، شانس موفقیت را بسیار بالا می‌برد. باید توجه داشت که با انتخاب هم‌بنیان‌گذار، او را در ایده‌ای ارزشمند شریک کرده‌ایم؛ پس این فرد باید علاوه بر مهارت کافی، برای اجرای درست ایده قابل‌اعتماد هم باشد. به‌طور کلی برای انتخاب هم‌بنیان‌گذار مناسب باید به نکات زیر دقت کرد:

  • مهارت/دانش کافی: فرد موردنظر باید بتواند ارزش خاصی را به تیم مدیریتی اضافه کند و این را می‌توان از روی رزومه‌اش یا مصاحبۀ رودررو فهمید.
  • مسئولیت‌پذیری و قابل‌اعتمادی: تشخیص این ویژگی با بررسی توصیه‌نامه‌های فرد یا صحبت با همکاران و مدیران پیشین او ممکن می‌شود.
  • دیدگاه‌های مشترک: اگر هم‌بنیان‌گذاران یک استارتاپ هدف‌های متفاوت و ناهماهنگی از انجام کار داشته باشند، دیر یا زود اختلافات عمیقی بینشان شکل خواهد گرفت.
  • مهارت نرم: بهره‌مندی از مهارت نرم یا همان Soft Skill (مثل مهارت ارتباطی) جدا از مهارت سخت (زمینۀ تخصصی) برای موفقیت کسب‌وکار یا استارتاپ بسیار ضروری است. فرد با تمام تخصص و دانشی که دارد، اگر در ارتباط‌گیری با افراد و انتقال نظراتش به آن‌ها ضعیف باشد، هم‌بنیان‌گذار خوبی نخواهد بود.

ویژگی‌های هم‌بنیان‌گذار مناسب

ویژگی‌های یک هم‌بنیان‌گذار مناسب عبارت‌اند از:

۱. چشمانداز مشترک: بهتر است قبل از انتخاب فرد به‌عنوان هم‌بنیان‌گذار برای اجرای ایدۀ خود، چشم‌انداز و هدف و مأموریت موردنظرتان را با او در میان بگذارید. هم‌بنیان‌گذار زمانی می‌تواند به کار خود تعهد صددرصدی داشته باشد که چشم‌انداز موجود را درک کند و هدف نهایی را جذاب ببیند.

۲. ارزشهای مشترک: ارزش‌های ما شخصیت ما را تشکیل می‌دهند. درواقع ارزش‌ها، باید و نبایدهایی هستند که برای خود تعیین می‌کنیم. حالا فرض کنید کسی را برای همکاری در اجرای ایده انتخاب کرده‌اید که دنیا را متفاوت با شما می‌بیند و خطِ‌قرمزهایش با خطِ‌قرمزهای شما در تناقض‌اند. بدیهی است که دیر یا زود، اختلافات و تعارضات ریز و درشت در تیم مدیریتی بروز خواهند کرد.

۳. علاقه و اشتیاق: علاقه و اشتیاق فرد به زمینۀ کاری موردنظر و ایدۀ موجود، انگیزه و تعهد او هنگام شروع کار استارتاپ را مشخص خواهد کرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هم‌بنیان‌گذار مناسب، هیجان‌زدگی از ایدۀ اصلی است.

۴. برخورداری از روحیۀ کارآفرینی: کسی که روحیۀ کارآفرینی دارد، ریسک‌پذیر است و هم‌زمان حساب‌شده عمل می‌کند. روحیۀ کارآفرینی یعنی شوق‌داشتن برای ایجاد تغییر و پذیرش ریسک‌های موجود در کنار هوشمندی برای برداشتن هر قدم.

۱. واقعگرایی: بلندپروازبودن را نباید با خیالاتی‌بودن اشتباه گرفت. کارآفرین خوب خیلی راحت می‌تواند اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدتِ واقع‌بینانه‌ای تعیین کند و از این طریق، انگیزه را در خود و تیم خود بالا ببرد.

۲. درک متقابل: دو یا چند هم‌بنیان‌گذار باید مدام در حال تعامل با یک‌دیگر باشند و برای همین، مهم است که درک متقابلی بینشان باشد. اگر آن‌ها نتوانند جهان‌بینی هم را درک کنند، تعارضات زیادی در انتظارشان خواهد بود.

۳. تفکر مستقل: کسی که پیروی کورکورانه می‌کند و اصطلاحاً بله‌قربان‌گو است، مناسب چنین جایگاهی نخواهد بود؛ چراکه ممکن است اشتباه کنید و به هشدار طرف مقابل نیاز داشته باشید. یکی از ویژگی‌های هم‌بنیان‌گذار مناسب این است که بتواند در صورت نیاز، مخالفت خود را ضمن احترام و اشاره به دلایل منطقی و قانع‌کننده، به هم‌بنیان‌گذار یا هم‌بنیان‌گذاران دیگر ارائه کند.

۴. تفکر تیمی: دنیای کارآفرینی و استارتاپْ دنیای کار تیمی است و بزرگ‌ترین استارتاپ‌های دنیا هم موفقیت خود را مدیون همین کار تیمی هستند. هم‌بنیان‌گذار مناسب کسی است که بتواند به اهداف مشترک تیمی متعهد شود و این تعهد را در مسیر رسیدن به هدف حفظ کند.

۵. ارتباطات قوی: استارتاپْ نخست از تعامل هم‌بنیان‌گذاران شکل می‌گیرد و رشد می‌کند. سپس تیمی تشکیل می‌شود که برای مدیریت آن، باز هم به مهارت‌های ارتباطی نیاز است. هم‌بنیان‌گذار مناسب باید توانایی انتقال ایده‌ها و نظرها و هدف‌های خود به دیگران را داشته باشد.

۶. شجاعت در برخورد با تعارض: کسی که از روبه‌روشدن با تعارض بترسد، گزینۀ مناسبی برای قرارگرفتن در چنین جایگاهی نیست؛ چراکه تعارض بخش جدانشدنیِ کسب‌وکار است و تهدید وقوع آن همیشه وجود دارد.

۷. خودشناسی قوی: یکی از ویژگی‌های مشترک بین کارآفرینان موفق دنیا آگاهی از ضعف‌ها و قوت‌های خود است. هم‌بنیان‌گذاری که به خودشناسی خوبی رسیده باشد، در پذیرش ضعف‌ها و قوت‌های مدیران و کارکنان بهتر عمل می‌کند.

۸. توانایی انگیزش دیگران: هم‌بنیان‌گذار باید بتواند بر روحیۀ بنیان‌گذاران و سودبَران دیگر اثر مثبت بگذارد و انگیزه را در میان تیم حفظ کند.

ویژگی مشترک میان هم‌بنیان‌گذاران و بنیان‌گذاران استارتاپ‌های مختلف

جایگاه بنیان‌گذار برای فرد یا افرادی است که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار و در ادامۀ مدیریت آن را دارند. زمانی که تنها یک نفر در این جایگاه قرار داشته باشد، تمام وظایف مربوط به راه‌اندازی کسب‌وکار ازجمله قانع‌کردن سرمایه‌گذاران، جذب و استخدام افراد، طراحی ساختار سازمانی و پاسخ‌گویی به عهدۀ او خواهد بود؛ اما وقتی دو یا چند هم‌بنیان‌‌گذار به سراغ اجرای ایده می‌روند، این وظایف بین آن‌ها تقسیم خواهد شد. رهبری تیم بنیان‌‌گذاران معمولاً به‌ عهدۀ مدیرعامل یا CEO خواهد بود. مدیرعامل یکی از هم‌بنیان‌گذاران است که به‌علت ویژگی‌هایی مانندِ تجربۀ بیش‌تر و مالکیت ایده از جانبِ اعضا انتخاب می‌شود و وظایفی مثل نظارت جامع فرایند و پاسخ‌گویی به سودبَران را بر عهده دارد.

راه‌اندازی کسب‌وکار از صفر برای یک نفر سنگین است؛ ازاین‌رو استارتاپ‌های امروزی معمولاً با تیمی متشکل از هم‌بنیان‌گذاران راه‌اندازی می‌شوند. در نتیجه، کارآفرین برای اجرای بهتر ایده‌اش به انتخاب یک یا چند هم‌بنیان‌گذار مناسب و توانمند نیاز دارد؛ کسانی که بتوانند او را در مسیر اجرای ایده همراهی کنند و شانس موفقیت را بالاتر ببرند. برای این‌که این انتخاب با کم‌ترین خطا صورت بگیرد، شناختن ویژگی‌های هم‌بنیان‌گذار مناسب بسیار ضروری خواهد بود؛ ویژگی‌هایی مثل قابل‌اعتمادبودن، هم‌فکربودن، درک متقابل، روحیۀ کارآفرینی و موارد دیگری که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم. با انتخاب هوشمندانۀ یک یا چند هم‌بنیان‌گذار مناسب، گام بلندی به سوی موفقیت در اجرای ایدۀ خود برداشته‌اید.

سوالات متداول
چرا وجود هم‌بنیان‌گذار مورد نیاز است؟

راه‌اندازی یک کسب‌وکار از صفر به‌هیچ‌وجه کار راحتی نیست و پیچیدگی‌های پرشماری دارد. وجود یک یا چند هم‌بنیان‌گذار باعث ساده‌تر شدن این فرآیند می‌شود. علاوه بر این وجود چند هم‌بنیان‌گذار یعنی وجود تخصص‌های مختلف که هر کدام به نوعی کار را جلو می‌برند.

در یک هم‌بنیان‌گذار باید به‌دنبال چه ویژگی‌هایی بود؟

هم‌بنیان‌گذار باید در درجه اول قابل اعتماد و متخصص باشد. علاوه بر این هم‌بنیان‌گذار مناسب کسی است که با هم‌بنیان‌گذاران دیگر دیدگاه‌های مشترک داشته باشد و همچنین در مهارت‌های نرم (مثل فن بیان) کمبودی را احساس نکند.

نقش مدیریت کسب‌وکار به کدام‌یک از هم‌بنیان‌گذاران تعلق می‌گیرد؟

از میان هم‌بنیان‌گذاران یک نفر به عنوان CEO یا مدیرعامل مشخص می‌شود. این فرد نماینده و سخنگوی کسب‌وکار بوده و بخش بزرگی از مسئولیت و پاسخگویی در زمینه فعالیت برند را به‌عهده دارد.

آیا وجود هم‌بنیان گذار ضروری است؟

نمی‌توان ضرورتی برای وجود هم‌بنیان‌گذار قائل شد؛ چرا که نمونه‌های موفق بسیاری از کسب‌وکارهای تک‌نفره در دنیا وجود دارد. می‌توان گفت وجود هم‌بنیان‌گذار مزایای خاص خود را دارد و بسته به شرایط کسب‌وکار مورد نظر می‌تواند مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید