منتورها و اساتید
جذب سرمایه از طریق دوستان و آشنایان

همه چیز درباره مراحل جذب سرمایه از دوستان و خانواده

جذب سرمایه از طریق دوستان و آشنایان

کارآفرینی کانونِ اصلی کار و تلاش و پیشرفت در عصر مدرنیته تلقی می‌شود و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر به توسعۀ فرهنگ کارآفرینی در جامعه توجه کافی نشود، به شاخص‌های رشد و توسعه نیز نمی‌توان دست یافت. این شاخص‌ها عموماً از طریق کارآفرینی در صنعت‌های مختلف به دست می‌آید. در گذر از مرحلۀ سنتی به صنعتی، باید به توان‌مندی‌ها و قابلیت‌های فردی کارآفرینان در بهره‌گیری از منابع طبیعی و به‌کارگیری فناوری مدرن توجه‌ زیادی کرد؛ زیرا آن‌ها روش‌های جدیدی را در بازار به کار می‌گیرند تا خود را برای استفادۀ بهینه از ابزار و دستیابی به کیفیت مطلوب کالا و خدمات آماده سازند. بر اساس تعریفی که در کتاب مبانی کارآفرینی از کارآفرینی ارائه شده است، کارآفرینی فرایندی اکتسابی است و خانواده در شکل‌گیری این فرایند نقشی اساسی بازی می‌کند. خانواده مهم‌ترین و اولین بخش از هر اجتماعی است که می‌تواند پویایی و تحرک را به عمق وجود افراد وابسته‌اش تزریق کند. تأثیر خانواده باعث می‌شود فرد به‌صورت مستمر برای رشد و پیشرفت و نوآوری در جامعه تلاش کند. در این درسنامه درباره جذب سرمایه از دوستان و خانواده صحبت کرده‌ایم.

خانواده و دوستان کانون اصلی اندیشۀ کار و ایده‌پردازی

خانواده و دوستان از نظر کمی و کیفی می‌توانند کانون اصلی اندیشۀ کار و تلاش و پرورش روحیۀ خلق ایده و کار در افراد باشند. نوجوانان و جوانان در قدم اول بهتر است ایده‌های کاری خود را با خانواده در میان بگذارند؛ چه‌بسا بتوانند از تجربه و راهنمایی والدین و احتمالاً حمایت مالی و اجتماعی آن‌ها بهره‌مند شوند. وظیفۀ دوستان و والدین در چنین شرایطی هدایت فرد خلاق در مسیر توسعۀ کارآفرینی است.

خانواده به‌عنوان کانون اندیشۀ نوگرایی، سبب ایجاد روحیۀ خلاقیت و گسترش روحیۀ کارآفرینی و توسعۀ کسب‌وکار می‌شود و در جامعه نقش و اهمیتی انکارناپذیر دارد. تأثیر خانواده درزمینۀ فعالیت اقتصادی به‌اندازه‌ای است که می‌تواند به‌صورت مادی و معنوی افراد وابسته‌اش را حمایت کند و در راه‌اندازی کسب‌وکار اقتصادی و توسعۀ فعالیت‌های شغلی در جامعه نقش مؤثری داشته باشد.

جذب سرمایه از دوستان و آشنایان

جذب سرمایه از دوستان و خانواده یکی از رایج‌ترین راه‌های تأمین اعتبار استارتاپ‌ و کارآفرینی است. بانک‌ها و سرمایه‌گذارهای مستقل ممکن است نخواهند در قدم اول ریسک کنند؛ از این ‌رو خانواده می‌تواند بخشی از سرمایه یا کل سرمایۀ موردنیازتان برای کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار را تأمین کند.

بسیاری از کارآفرینان در ابتدای کار، از یک سو توانایی راه‌اندازی شرکت‌های نوپا را در خود نمی‌بینند و از سوی دیگر نمی‌توانند سرمایۀ اولیۀ خود را از سرمایه‌گذاران بزرگ بخواهند؛ به همین سبب تنها راه ممکن آن‌ها برای جذب سرمایه، دوستان و خانواده و آشنایان هستند. اکنون این سؤال مهم پیش می‌آید که چگونه می‌توانید از دوستان و خانواده سرمایۀ موردنیاز را دریافت کنید؟

چالش‌های جذب سرمایه از دوستان و خانواده

آوردن اعضای خانواده و دوستان به‌عنوان سرمایه‌گذار، می‌تواند برای پیش‌بُرد اهدافِ کسب‌وکار، انرژی جمعی و انگیزه ایجاد کند. به‌علاوه، وقتی صحبت از فرازونشیب‌های کسب‌وکار باشد، احتمالاً خانواده و دوستان به‌نسبت سرمایه‌گذاران خارجی بخشندگی بیش‌تری خواهند داشت.

جمع‌آوری پول و سرمایه از دوستان و آشنایان می‌تواند گامی در جهت تأمین پول از سرمایه‌گذاران آینده باشد؛ زیرا این موضوع به سرمایه‌گذاران بزرگ نشان می‌دهد که این کسب‌وکار قابل‌اعتماد است و پیش از آن‌ها افراد دیگری هم به‌عنوان سرمایه‌گذار حضور داشته‌اند.

البته برای جلوگیری از هر گونه مشکل در این فرایند، بهتر است برنامۀ کسب‌وکارتان را به سرمایه‌گذاران، چه غریبه و چه دوستان و خانواده، به‌طور دقیق ارائه دهید و قوانین را به‌صورت مکتوب ثبت کنید.

اگر دوستان و خانواده‌تان تجربۀ کارآفرینی یا دانش مفید دیگری داشته باشند، در مسیر کارآفرینی سودمند خواهند بود. برای جذب سرمایه‌گذاران احتمالی (دوستان و بستگان) بهتر است هنگام مراجعه به آن‌ها، یک طرح تجاری رسمی ارائه دهید.

هم‌چنین برنامه‌های شغلی را به‌صورت شفاهی بیان کنید و دربارۀ خطرهای آن با صراحت و به‌دقت صحبت کنید. هنگام جذب سرمایه از دوستان و خانواده توضیح دهید که پول صرف چه چیزی می‌شود و تجارت چگونه رشد می‌کند.

دوستان و خانواده اصلی‌ترین منبع تأمین مالی برای کارآفرینی

طبق آمار موجود در سایت تأمین سرمایۀ جمعیِ Fundable، دوستان و خانواده اصلی‌ترین منبع تأمین مالی برای همۀ کارآفرینان در سطح جهان هستند. در سال 2016 خانواده‌ها و دوستان بیش از 60 میلیارد دلار در کسب‌وکارهای جدید سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این مبلغ به‌وضوح نشان می‌دهد که جذب سرمایه از دوستان و خانواده برای راه‌اندازی کسب‌وکار بسیار آسان است و تنها به برنامه‌ای مدون و منطقی نیاز دارد.

مطمئناً، بیش‌ترِ استارتاپ‌ها درنهایت برای توسعۀ کار خود به بیش از این مقدار نیاز دارند؛ اما پیش از این‌كه سرمایه‌گذارانِ حرفه‌ای وارد بازی شوند، بهتر است در قدم اول برای جذب سرمایه سراغ خانواده و دوستان بروید. برخی از سرمایه‌گذاران بزرگ معتقدند که ابتدای شکل‌گیری هر کسب‌وکاری، اگر خانوادۀ آن کارآفرین حاضر نباشند در کسب‌وکارش سرمایه‌گذاری ‌کنند، دلیلی برای سرمایه‌گذاری آن‌ها نیز وجود ندارد.

برای جذب سرمایه از دوستان و خانواده بهتر است طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • مقدار معینی سرمایه درخواست کنید و این مقدار صرفاً برای رسیدن به مرحلۀ مشخصی از رشدتان باشد. بهتر است هدف‌ها و برنامه‌های چندماهه و چندسالۀ خود را مشخص کنید و برای هر مدت زمان مبلغ مشخصی پیش‌بینی کنید. تنها در این صورت است که سرمایه‌گذاران به شما و کسب‌وکارتان اعتماد می‌کنند.
  • بهتر است توافق‌نامه‌ای رسمی بنویسید. برای اطمینان از منصفانه‌بودن شرایط، حضور وکیل یا حقوق‌دان بسیار ضروری است. این موضوع نشان‌دهندۀ احترام‌گذاشتن و حرفه‌ای‌بودن شماست.
  • باید به سرمایه‌گذار اجازه دهید که سرمایه‌گذاری و مسیر پیشرفت کار را ببیند. باید به خانواده و دوستان نشان دهید که دارید کارهای مربوط به کسب‌وکار (در ارتباط با متخصصان صنعت و مشتریان بالقوه) را انجام می‌دهید و آن‌ها را متقاعد کنید که همه ‌چیز طبق برنامه پیش می‌رود.
  • ابتدا نمونه‌ای اولیه با هزینه‌ای غیر از هزینۀ سرمایه‌گذار طراحی کنید. بسیاری از افراد و به‌خصوص افراد متخصص در تجارت، در گفت‌وگو و ارتباط نیز تبحر دارند؛ اما به نظر می‌رسد برای شروع کار هیچ‌ گاه قدمی برنمی‌دارند یا زمانی را پیدا نمی‌کنند. از این ‌رو، بهتر است در جلسۀ توضیح و تشریح کسب‌وکار دربارۀ بخش‌هایی از کار که عملی شده است هم صحبت کنید.
  • نباید از دوستان و خانواده بیش‌تر از توانایی‌شان درخواست سرمایه کنید. به عبارت دیگر، در مسیر جذب سرمایه از دوستان و خانواده، نباید حریص باشید. باید به یاد داشته باشید که حتی اگر استارتاپ شکست بخورد، آن‌ها مهم‌ترین افراد زندگی شخصی‌تان هستند و قرار است تا سال‌های سال با آن‌ها زندگی کنید. بهتر است از آن‌ها حداقل مقداری را که برای رسیدن به نقطۀ عطف نیاز است درخواست کنید، نه حداکثر مبلغی را که پیش‌بینی می‌کنید.
  • برنامه‌ها و خطرها را باید از قبل، به سرمایه‌گذار یا سرمایه‌گذاران اعلام کنید. کسی که سرمایه‌گذاری می‌کند، حق دارد که بداند شما با سرمایۀ او چه کاری انجام می‌دهید. هم‌چنین او انتظار دارد که در این راه از هر تغییری باخبر باشد.
  • نباید از دوستانی که تجربۀ تجاری مرتبط دارند غافل شوید. دوستانی که سرمایۀ اندکی دارند، اما ارتباط و تجربۀ فعالیت با استارتاپ‌ها را داشته‌اند، احتمالاً بیش از هر سرمایه‌گذاری می‌توانند سودمند باشند و کمک‌ کنند.

منابع بیش‌تر در حوزۀ جذب سرمایه

برای مطالعۀ بیش‌تر در حوزۀ جذب سرمایه می‌توانید به این منابع مکتوب مراجعه کنید:

  • مبانی کارآفرینی، نوشتۀ پریناز بنی‌سی و طلا پناهی و قنبرعلی دلفان آذری، انتشارات آوای نور.
  • کارآفرینی و فرصتهای نوین کسبوکار در ایران، نوشتۀ ابوالقاسم پهلوان و عباس زارع دستجردیان، انتشارات امیران.
  • نگاهی نو به باورهای کارآفرینی و مدیریت بنگاهها، نوشتۀ کامبیز طالبی، انتشارات دانشگاه تهران.

در هر شرایطی بهتر است دوستان و خانواده را بهعنوان اولین منبع تأمین مالی برای راه‌اندازی کسبوکارتان در نظر بگیرید. اگر کسبوکارتان رشد کند و موفق شود، هیچ شادی‌ای بالاتر از تقسیم حس خوب و پول با افراد نزدیک خود نیست.

اما مطابق توصیههای بالا، باید مطمئن شوید که این کار درست انجام میشود؛ چون در غیر این صورت ممکن است اتفاقهای بدی به‌همراه داشته باشد.

سوالات متداول
کارآفرین در قدم اول جذب سرمایه چه کاری باید انجام دهد؟

کارآفرین ابتدای کار باید ارائۀ استارتاپی دقیق و حرفه‌ای را طراحی کند. ارائۀ استارتاپی یا Pitch deck فایلی طراحی‌شده‌ است که برای معرفی مختصر ایده و استارتاپ به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شود.

ارزش پیشنهادی کسب‌وکار مورد نظر چیست؟

هر کسب‌وکاری برای موفقیت در بازار امروز باید ارزش پیش‌نهادی منحصربه‌فردی داشته باشد. ارزش پیشنهادی عاملی است که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان بین محصول شرکتی خاص با محصولات شرکت‌های دیگر، یکی را انتخاب کنند.

آیا همۀ کارآفرینان دانش مالی و شناخت عمیقی از بازار هدف دارند؟

بهتر است سرمایه‌گذار پیش از هر اقدامِ عملی، میزان تحصیلات، دانش، تجربیات و سوابق کاری کارآفرین را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید